CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Numeracja Posesji
sobota, 01 lutego 2014 00:00

numeracjaPrzypominamy, że właścicele nieruchomości zabudowanej mają obowiązek oznaczyć ją stosownym numerem posesji . Numer posesji musi być umieszczony w miejscu dobrze widocznym z drogi, przy której stoi dom. Nie jest konieczne umieszczenie go na budynku - może być to furtka, brama lub ogrodzenie. Ważne aby numer był w nocy podświetlony. Przepisy nie regulują szczegółowo w jaki sposób ma być wykonane oznaczenie posesji. Forma i wielkość może być dowolna. Umieszczenie numeru posesji przy drzwiach wejściowych np. z tyłu budynku gdy nie jest on widoczny z drogi przy której znajduje się budynek jest nieprawidłowe.

Zgodnie z art. 64 § 1 Kodeksu Wykroczeń, każdy kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Policjant lub Straż Miejska, jeżeli stwierdzi, że właściciel domu zapomniał o dopełnieniu obowiązku umieszczenia odpowiedniej tabliczki, zazwyczaj poucza go i daje kilkanaście dni na umieszczenie numeru posesji. Jeżeli jednak ktoś lekceważy obowiązujący przepis, wówczas może spodziewać się mandatu.

W jakim celu wprowadzono ten przepis? Każdy z nas chciałby bez problemu trafiać pod wskazany adres, otrzymywać przesyłki kurierskie. Należy liczyć się z tym, że nasza pani listonosz otrzyma zastępstwo na okres wakacji. Problem odnalezienia domu jest szczególnie istotny w Woli Radziszowskiej, gdzie nie ma nazw ulic a w numeracji domów nie ma żadnej reguły. Szybkie odnalezienie domu jest ważne dla ratowników medycznych, policji i strażaków - w sytuacji zagrożenia życia, każda minuta się liczy.