SMS ostrzega przed zagrożeniami w Gminie Skawina
wtorek, 29 sierpnia 2017 12:44

sismsOd 2010 r. każdy mieszkaniec Gminy Skawina może otrzymywać wiadomości SMS o nadchodzących niebezpieczeństwach na swój telefon komórkowy: prosto, szybko i bez dodatkowych opłat.

Przypomnijmy:  25 sierpnia 2010 r. podpisana została umowa na działanie nowego systemu powiadamiania mieszkańców pod nazwą Samorządowy Informator SMS. Tym samym Gmina Skawina jako pierwsza w Małopolsce podjęła kroki w celu zapobiegania sytuacjom, w których brak jest dostatecznej wiedzy o zbliżających się zagrożeniach.

Inicjatywa zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę szybkich i precyzyjnych informacji o nadchodzących niebezpieczeństwach związanych z gwałtownymi zmianami pogody, podniesieniem stanu wód, wichurami, utrudnieniami w ruchu drogowym oraz awariami prądu, gazu i wody, które wynikają z sytuacji kryzysowych. Gmina Skawina została podzielona na grupy w zakresie zagrożeń i ich skutków, jakie miały miejsce na jej terenie.

Aby zarejestrować się w systemie i otrzymywać ostrzeżenia dotyczące Woli Radziszowskiej wystarczy wysłać jeden SMS o treści Tak.kra11wr na numer 661 000 112, (koszt SMS wg stawki Państwa operatora), by później BEZPŁATNIE otrzymywać komunikaty drogą SMS-ową.

Wyrejestrowanie usługi polega na wysłaniu SMS o treści Nie.kra11wr na ten sam numer telefonu.

Więcej informacji dostępnych jest na stonie internetowej www.gminaskawina.pl