CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Deklaracja chęci przyłączenia do szybkiego internetu w Woli Radziszowskiej
środa, 25 maja 2016 09:15

fiberlinknowyNa terenie Woli Radziszowskiej realizowana jest szybka sieć światłowodowa pozwalająca na korzystanie z nowoczesnych usług najwyższej jakości takich jak: internet, telewizja, telefon. Inwestycja prowadzona jest przez firmę Fiberlink, która ma już zrealizowanych wiele wdrożeń na terenie Małopolski, w tym w sąsiedztwie Woli Radziszowskiej: Borek Szlachecki, Buków, Gaj, Głogoczów, Izdebnik, Kalwaria Zebrzydowska, Krzywaczka, Lanckorona, Leńcze, Polanka Hallera, Radziszów, Rzozów, Zarzyce Małe, Zarzyce Wielkie i inne. Światłowód jest w tej chwili najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii. Możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe, niż jesteśmy w stanie to obecnie wykorzystać, więc w przyszłości prędkości łączy z pewnością będą wzrastać.

Szerokopasmowy internet wybudowany w oparciu o światłowód ma wiele zalet:

  • Wysoka szybkość transmisji danych, bez porównania szybsza niż w wersji bezprzewodowej i w Neostradzie.
  • Możliwość korzystania jednocześnie z internetu, telefonu i telewizji.
  • Jakość połączenia nie zależy od warunków atmosferycznych jak ma to miejsce w internecie bezprzewodowym i telewizji satelitarnej.
  • Szybkość internetu nie zależy od odległości od centrali telefonicznej jak w przypadku Neostrady i tradycyjnego połączenia kablowego.
  • Niezawodność i odporność na zakłócenia.

W tej chwili, przez panie zamieszkałe w Woli Radziszowskiej, zbierane są podpisy od osób, które wyrażają chęć skorzystania, obecnie lub w przyszłości, z dostępu do sieci. Podpisanie dokumentu jest deklaracją chęci przyłączenia. Na tej podstawie zostanie przygotowane odpowiednie przyłącze na budowanej linii światłowodowej. Deklaracja nie jest podpisaniem umowy o świadczenie usług i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Gdy sieć będzie gotowa, osoba, która zadeklarowała chęć korzystania z sieci światłowodowej będzie mogła podpisać umowę o dostawę usługi zgodnie z wybranym przez siebie zakresem usług. Wtedy dopiero zostanie wykonane połączenie budynku z przygotowanym przyłączem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z możliwości przyłączenia się do szybkiej sieci światłowodowej i podpisania deklaracji.

Sołtys i Rada Sołecka