CEZ Skawina

CEZSkawina

Pogoda

Kalendarz

Odwiedziny

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Podaruj książkę dziecku
wtorek, 15 października 2013 21:45

zaczytaniMiejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz ze wszystkimi filiami przyłączyła się do projektu "Zaczytani", dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdujących się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach.

Przyłączyliśmy się poprzez zorganizowanie punktów zbiórek książek. Można przynieść swoją ulubioną książkę z młodości bądź książkę, którą już przeczytały Twoje dzieci lub zupełnie nową!

Książki przekazane przez Państwa oraz wydawnictwa i księgarnie trafiają do potrzebujących placówek (oddziały dziecięce, placówki terapeutyczno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, hospicja. Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

W filii w Woli Radziszowskiej można składać książki w godzinach pracy biblioteki. Lista instytucji, do których trafią podarowane książki dostępna jest w bibliotece.